« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Përleshje masive në Lugano, mes shtatë të plagosurve 3 shqiptarë
shqiptaret_2.jpg

Shtatë persona kanë mbetur të plagosur në një përleshje masive përpara një restoranti në Lugano të Zvicrës, tre prej të cilëve shqiptarë.

 

Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur natën e së shtunës, ndërsa autori i ngjarjes u arratis menjëherë nga vendi i krimit dhe mbetet i panjohur.

 

Të njëjtat burime treguan se disa burra u përfshinë në një konflikt, por shkaqet mbeten ende të panjohura.

 

Ndër të plagosurit janë edhe tre italianë dhe një 22 vjeçare zviceran.

 

Një person i dëmtuar u dërgua në spital me ambulancë, teksa të tjerët pësuan lëndime në krah dhe në këmbë.

 

Asnjë nga lëndimet nuk është kërcënuese për jetën, tha policia kantonale e Ticino.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.10.2017, 09:00  | Z.H. | 1,483 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.