« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Xhaçka: Së shpejti do të pastrohen të gjitha hotspotet në vend
olta_xhacka_0.jpg

Katër hotspotet e evidentuara si zona të ndotura me municione luftarake dhe mbetje eksplozive do të pastrohen brenda vitit 2018. Garancia ka ardhur nga ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, e cila inspektoi pastrimin e hotspotit të Selicës, në Burrel. Xhaçka tha se që prej vitit 2011 janë pastruar 15 zona.

 

Olta Xhaçka u shpreh se brenda një periudhe kohore të shkurtër do pastrohen të gjitha hotspotet në vend. “Në vitin 2011 u identifikuan 11 hotspote, sot janë vetëm 4. Objektivi ynë është që deri në fund të 2018 këto 4 hotspote të kthehen në kushte normale dhe në përputhje me të gjitha standardet dhe të kthehen në përdorim civil”, është shprehur Olta Xhaçka gjatë pastrimit të hotspotit të Selicës.

 

Ministrja apeloi qytetarët e këtyre zonave që të lajmërojnë Forcat e Armatosura për çdo send të dyshimtë luftarak. Operacioni për pastrim po realizohet nga efektivë të Kompanisë së Asgjësimit të Municioneve e Komandës Mbështetëse në Forcat e Armatosura.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.10.2017, 09:00  | Z.H. | 1,112 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.