« Flasin analistët » A është gjetur kompromisi për çështjen e emrit?
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
Musliu: Nuk ka asgjë të keqe që LSDM përkrah kandidatët e BDI-së
Zaev i hap dyert PDSH-së për në qeveri, sinjali i parë rikonstruim i Qeverisë?

 RAJON 

 EKONOMI 

Nikollovski: Janë të nevojshme masa sistematike për mbështetje të bletarisë

"Ky manifestim është një mundësi e shkëlqyer që qytetarët të njihen me prodhimet e larta të bletëve të Maqedonisë, ndërsa për bletarët të shkëmbejnë përvoja të cilat do t'ju ndihmojnë në prodhimtari. Bletaria është degë e cila ka kontribut ..

 KRONIKA E ZEZË 

Një i vdekur dhe një i lënduar në një aksident në rrugën Manastir - Prilep

Banorja 18-të vjeçare e Manastirit K.J e humbi jetën, ndërsa bashkudhëtarja M.K.O është transferuar në Klinikën Spitalore të Manastirit pas aksidentit të rëndë të sotëm të komunikacionit që ndodhi në aksin rrugor rajonal Manastir-Prilep...

 SPORT 

Muhamedi nga Tetova kampion bote në WFMC

Kampionati botror në WFMC që u mbaj në Hagen të Gjermanis nga data 20-22.10.2017 , në këtë kampionat botror pjesmarës ishin nga të gjith shtetet ku numri garuesve ishte mbi 600 pjesmar..

Ky këngëtar ka lansuar një “baladë” fantastike sonte

Kënga ka ardhur premierë sonte dhe është njëra prej këngëve më interesante, një baladë tipike për stinën e vjeshtës...

 KULTURË 

Salla operistike në Meksikë merr emrin e Placido Domingos, në koncertin gala edhe tenori shqiptar Ramë Lahaj (Video)

Është inauguruar salla 1 e Shtëpisë Operistike në Meksikë, ku në koncertin gala, bashkë me tenorin e famshëm Placido Domingo, janë ngjitur në skenë edhe finalistë të Operalias, ku i pranishëm ishte edhe tenori i njohur shqiptar Ramë Lahaj. ..

 MEDICINA 

Vazhdon vaksinimi kundër gripit sezonal

Ditë më parë filloi vaksinimi kundër gripit sezonal në të gjithë vendin. Vaksinimi është masa e vetme parandaluese mbrojtëse kundër gripit dhe rekomandohet për personat mbi 65 vjeç, veçanërisht personat me sëmundje kronike, fëmijët nën 3 v..

 TEKNOLOGJI 

Kaspersky do të ofrojë kodin burimor të antivirusit për hetim

Kaspersky Lab, firma e njohur Ruse e sigurisë kibernetike për të cilin zyrtarët Amerikane kanë dyshime se përdoret nga Rusia për përgjimin e Amerikanëve, premtoi se të publikonte kodin burimor për hulumtuesit e pavarur...

 VIDEO 

Ky këngëtar ka lansuar një “baladë” fantastike sonte

Kënga ka ardhur premierë sonte dhe është njëra prej këngëve më interesante, një baladë tipike për stinën e vjeshtës...

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.